ATB İş Merkezi A Blok No: 3
Yenimahalle – Ankara
+90 312 231 82 02
labaratuvar@techcert.com.tr
Techcert Laboratuvar

Hakkımızda

Techcert Deneysel Hayvan Labaratuvarı araştırmacıların çalışmalarına hizmet sunmak ve kendi çalışmalarını da yürütebilmek adına ‘Deney Hayvanları Merkezi Etik Kurula’ bağlı yerel etik kurul oluşturmak için izin almıştır. Bu kapsamda oluşturulan ‘Techcert Deneysel Hayvan LabaratuvarıYerel Etik Kurulu’ sayesinde araştırmacılara Arge Laboratuvarında yerel etik kurul iznine bağlı olarak çalışma imkânı sunmakta ve Deney Hayvanı Kullanım Sertifika programları düzenlemektedir.

Geçmişten gelen bilgi ve tecrübesini 2021 yılında kurulan laboratuvarımız yenilenme sürecine girmiş olup Arge Laboratuvarı ve üretim laboratuvarı ile araştırmacılara daha iyi hizmet sunmaya başlamıştır.

Bu süreçte SOPF (Spesific Opportunist Pathogen Free ) ve konvansiyel üretim laboratuvarları yenilenmiş olup inbred, outbred ve immundefficient hayvan modelleri araştırmacıların hizmetine sunulmuştur.

Uzman personeli ile araştırmacılara cerrahi hayvan modelleri, kanser modelleri başta olmak üzere toksikolojik çalışmalar tüm hayvan modellemeleri konusunda araştırmacılara destek olmaktadır.